Pereiti prie pagrindinio turinio

Pareiškimas dėl prieinamumo

Pranešimo apie Sąjungos padėtį svetainė

Šis pareiškimas taikomas turiniui, skelbiamam domene https://state-of-the-union.ec.europa.eu.

Jis netaikomas kitam šio domeno subdomenuose skelbiamam turiniui ar interneto svetainėms. Toms svetainėms ir jų turiniui taikomas atskiras pareiškimas dėl prieinamumo.

Svetainę tvarko Europos Komisijos Komunikacijos generalinis direktoratas. Svetainė sukurta taip, kad ja galėtų naudotis kuo daugiau įvairių žmonių, įskaitant žmones su negalia.

Turėtumėte turėti galimybę:

 • be problemų pasididinti vaizdą iki 200 proc.;
 • didžiojoje svetainės dalyje naršyti naudodamiesi vien klaviatūra;
 • didžiojoje svetainės dalyje naršyti naudodamiesi šiuolaikiniu ekrano skaitytuvu ir sakytinės kalbos atpažinimo programine įranga (savo kompiuteryje arba telefone).

Ši interneto svetainė sukurta laikantis techninio interneto svetainių ir mobiliųjų programėlių standarto EN 301 549 v.3.2.1. Ją kuriant laikytasi Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių (WCAG) 2.1 redakcijos AA lygio.

Atitikties būklė

Ši svetainė iš dalies atitinka techninį standartą EN 301 549 v.3.2.1 ir Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių (WCAG) 2.1 AA lygį. Daugiau žr. skyriuje „Neprieinamas turinys“.


Naujausias svetainės bandymas atliktas 2023 m. birželio 23 d.

Šio pareiškimo rengimas

Šis pareiškimas parengtas 2023 m. liepos 31 d.

Jis grindžiamas reprezentatyvios tinklalapių imties peržiūra, kurią atliko kvalifikuotas IAAP prieinamumo ekspertas, taikydamas rankinį ir automatinį testavimą.

Grįžtamoji informacija

Laukiame jūsų atsiliepimų apie Pranešimo apie Sąjungos padėtį svetainės prieinamumą. Jei susidurtumėte su prieinamumo kliūtimis, praneškite mums

 • telefonu 00 800 6 7 8 9 10 11
 • arba naudodamiesi kontaktine forma Rašykite mums (formoje neteikite neskelbtinos informacijos, pvz., jokios informacijos, kuri atskleistų asmeninius finansinius ar su jūsų sveikata susijusius duomenis, arba informacijos kita jautria tema).

Į atsiliepimus stengiamės atsakyti per 15 darbo dienų nuo tos dienos, kai atsakingas Komisijos padalinys gauna užklausą.

Suderinamumas su naršyklėmis ir pagalbinėmis technologijomis

Pranešimo apie Sąjungos padėtį svetainė sukurta taip, kad būtų suderinama su šiomis dažniausiai naudojamomis pagalbinėmis technologijomis:

 • naujausiomis naršyklių „Google Chrome“ ir „Apple Safari“ versijomis
 • ir naujausiomis JAWS, NVDA, „VoiceOver“ ir „TalkBack“ versijomis.

Techninės specifikacijos

Pranešimo apie Sąjungos padėtį svetainės prieinamumas priklauso nuo toliau išvardytų technologijų, kurios veikia su tam tikru interneto naršyklės ir bet kokių jūsų kompiuteryje įdiegtų pagalbinių technologijų ar įskiepių deriniu, kaip antai:

 • HTML,
 • WAI-ARIA,
 • CSS,
 • „JavaScript“.

Neprieinamas turinys

Nepaisant visų mūsų pastangų užtikrinti Pranešimo apie Sąjungos padėtį svetainės prieinamumą, žinome apie tam tikrus trūkumus ir stengiamės juos pašalinti. Toliau aprašyti žinomi trūkumai ir galimi sprendimai. Kreipkitės į mus, jei Iškiltų toliau nepaminėtų sunkumų.

Žinomi Sąjungos padėties interneto svetainės trūkumai:

 1. Vaizdo grotuvas – prieinamumas naudojantis klaviatūra. Žinome apie kai kurias mūsų vaizdo grotuvo klaviatūros prieinamumo problemas (meniu pasirinkti titrų kalbą spaudžiant rodyklių klavišus neįmanoma – tai galima padaryti tik spaudžiant tabuliavimo klavišą).
 2. Vaizdo siužetai. Vaizdo siužetai šioje svetainėje yra be garsinio aprašymo.
 3. Grafikų ir diagramų spalvos. Kai kurie interneto svetainės grafikai ir diagramos parengti taip, kad informacija perduodama naudojantis vien spalvomis, o tai trikdo spalvų regėjimo sutrikimų turinčius žmones. Diagramose, kurių etiketės nėra vizualiai susietos su atitinkama spalvota sekcija, spustelėjus etiketes paaiškinimuose perjungiama (įjungiama arba išjungiama) atitinkama eilutė, juosta arba sekcija, suteikianti galimybę naudotojams patikrinti, kuri etiketė susijusi su kuria diagramos dalimi. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2023 m. spalio mėn. pabaigos.
 4. Atsiliepimų forma. Atsiliepimų formoje kai kurios akutės nėra tinkamai sugrupuotos, o kai kurių dalių kontrastas yra nepakankamas. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2023 m. spalio mėn. pabaigos.
 5. Atsiliepimų forma – pranešimai apie klaidas. Pranešimai apie klaidas atsiliepimų formoje nėra susieti su laukeliu, kuriame buvo aptikta klaida, ir juose aiškiai nenurodoma, kuriame laukelyje klaida buvo aptikta. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2023 m. spalio mėn. pabaigos.
 6. Praleidimo nuorodos matomumas. Praleidimo nuoroda yra pirma nuoroda puslapyje, bet ji netampa matoma, kai į ją sutelkiamas dėmesys klaviatūra. Šią problemą planuojame išspręsti iki 2023 m. spalio mėn. pabaigos.