Skip to main content
President Von der Leyen state of the union banner
Становище Союзу - 2022 рік

14 вересня 2022 року

Комісія під головуванням п. фон дер Ляєн: 2021 - 2022 роки

У грудні 2019 року Комісія під головуванням фон дер Ляєн встановила новий далекосяжний курс на більш екологічний, більш цифровий і справедливіший Європейський Союз. Вона дотримувалася цього курсу, досягнувши втілення усіх шести керівних намірів, і одночасно долаючи дві безпрецедентні кризи - пандемією коронавірусу і невиправдану й неспровоковану війною Росії проти України.

Ось ретроспектива минулого року, яка охоплює наші заходи щодо підтримки України та скорочення залежності ЄС від російського викопного палива, а також нашу роботу з реалізації усіх політичних пріоритетів. І все це - зміцнюючи стійкість ЄС на благо наших громадян.

8 ВЕРЕСЕНЬ 2022
State of the Union 2022 - Achievements
English
(14.69 MB - PDF)
Завантажити

 

Перелік досягнень

Wind turbine

REPowerEU

Доступна, безпечна і стала енергетика для Європи
A new Treaty for Europe

Побудова союзу рівності

Сприяння інклюзивним суспільствам та боротьба з дискримінацією, упередженнями і гендерним насильством

Ключові моменти

  1. 19 липня 2022 року

    Європейський Союз починає переговори про вступ з Албанією і Північною Македонією.

  2. 13 липня 2022 року

    Звіт про верховенство права за 2022 рік: Комісія надає державам-членам конкретні рекомендації.

  3. 5 липня 2022 року

    Комісія ухвалює Новий європейський інноваційний порядок денний, щоб позиціонувати Європу в авангарді нової хвилі високотехнологічних інновацій і стартапів.

  4. 1 липня 2022 року

    Набувають чинності нові правила роумінгу - якраз вчасно, щоб забезпечити громадянам можливість і наділі користуватися "роумінгом як вдома".

  5. 30 червня 2022 року

    Голова Комісії п. фон дер Ляєн і Прем'єр-міністр Нової Зеландії п. Джасінда Ардерн оголосили про завершення переговорів щодо всеосяжної торговельної угоди.

    Парламент і держави-члени ЄС досягли політичної домовленості про нове регулювання з метою усунення перекосів, спричинених іноземними субсидіями на єдиному ринку.

    Цифрові фінанси: Співзаконодавці досягли згоди щодо європейського регулювання криптоактивів. Ця нова нормативно-правова база захистить споживачів, цілісність ринку та фінансову стабільність, одночасно сприяючи подальшим інноваціям у сфері криптоактивів.

  6. 24 червня 2022 року

    ЄС оприлюднює оновлений порядок денний щодо міжнародного управління океаном.

  7. 23 червня 2022 року

    Зустріч лідерів ЄС і Західних Балкан напередодні засідання Європейської ради в Брюсселі.

    Лідери ЄС надають Україні та Молдові статус кандидатів.

  8. 22 червня 2022 року

    Комісія ухвалює законопроєкти щодо відновлення природи Європи до 2050 року і скорочення використання пестицидів на 50% до 2030 року.

  9. 16 червня 2022 року

    Погоджено новий Кодекс практики щодо дезінформації на основі інструкцій Комісії від травня 2021 року.

  10. 7 червня 2022 року

    Досягнуто політичної домовленості щодо законопроєкту про гендерний баланс у керівних органах компаній.

  11. 3 червня 2022 року

    ЄС узгодив шостий пакет обмежувальних заходів проти Росії, включно із забороною переважної більшості імпорту російської нафти.

  12. 25 травня 2022 року

    Комісія пропонує правила щодо криміналізації порушення обмежувальних заходів та про заморожування і конфіскацію активів осіб, які порушують обмежувальні заходи, та інших злочинців.

  13. 23 травня 2022 року

    Комісія ухвалює план на випадок надзвичайних ситуацій для транспорту, в якому окреслено конкретні заходи із захисту транспорту ЄС у кризовий час.

  14. 18 травня 2022 року

    Комісія презентує плани негайного реагування ЄС з метою усунення дефіциту фінансування України та її довгострокової відбудови.

    ЄС повідомляє про стратегічне партнерство з країнами Перської затоки з метою розширення та поглиблення співпраці з Радою співробітництва арабських держав Перської затоки та її країнами-членами.

    Комісія та Верховний представник презентують аналіз прогалин в оборонних інвестиціях і пропонують подальші заходи та дії, необхідні для зміцнення оборонно-промислової і технологічної бази Європи.

    ЄС представляє REPowerEU - план стрімкого зниження залежності від російського викопного палива і швидкого просування «зеленого переходу».

  15. 13 травня 2022 року

    Досягнуто політичної згоди щодо нових правил кібербезпеки мережевих та інформаційних систем, завдяки яким громадяни та підприємства отримають захист і зможуть довіряти необхідним послугам.

  16. 12 травня 2022 року

    Комісія пропонує відкрити «шляхи солідарності», щоб допомогти Україні експортувати сільськогосподарські товари.

    ЄС і Японія проводять у Токіо свій 28-й саміт. Вони підтверджують свої тісні та всеосяжні відносини і розпочинають цифрове партнерство.

    На Другому глобальному саміті з подолання пандемії COVID-19, Комісія зобов'язується прискорити розгортання і впровадження вакцинації та інших заходів, спрямованих на подолання COVID-19 у Африці, надавши додаткову підтримку в обсязі 400 мільйонів євро.

  17. 11 травня 2022 року

    Комісія пропонує нове законодавство ЄС для запобігання та боротьби з сексуальним насильством щодо дітей в інтернеті.

    Оподаткування прибутку підприємств: Комісія пропонує податковий стимул для акціонерного капіталу, щоб допомогти компаніям зростати, ставати сильнішими і стійкішими.

  18. 10 травня 2022 року

    Досягнуто політичної домовленості щодо Закону про цифрову оперативну стійкість, який допоможе забезпечити більшу стійкість нашої фінансової системи до кібератак та інших цифрових ризиків.

  19. 9 - 10 травня 2022 року

    ЄС влаштовує 6-ту брюссельську конференцію «Підтримка майбутнього Сирії та регіону» і мобілізує допомогу сирійцям та громадам, які приймають їх в сусідніх країнах, зібравши внески на загальну суму в 6,4 мільярдів євро на 2022 і наступні роки. З цієї суми, ЄС вніс понад 4,8 мільярди євро, при цьому понад 3,1 мільярди євро - від Комісії.

  20. 9 травня 2022 року

    Конференція «Майбутнє Європи» підбиває підсумки своєї роботи. Річний шлях обговорень, дебатів та співпраці між громадянами та політиками увінчується 49 пропозиціями і понад 320 заходами, на підставі яких інституцій ЄС мають провадити подальшу роботу.

  21. 3 травня 2022 року

    Комісія запускає Європейський простір даних у сфері охорони здоров'я. Він дозволить людям контролювати і використовувати дані про своє здоров'я у своїй країні або в інших державах-членах, а також сприятиме створенню справжнього єдиного ринку цифрових медичних послуг і продуктів.

  22. 28 квітня 2022 року

    ЄС та міжнародні партнери проголосили Декларацію про майбутнє інтернету.

  23. 27 квітня 2022 року

    Комісія пропонує законодавчу міграційну політику, зокрема ініціативи, які принесуть користь економіці ЄС, посилять співпрацю з країнами, що не входять до ЄС, і в довгостроковій перспективі вдосконалять загальне врегулювання міграційних процесів.

    Комісія вносить проєкт закону ЄС і рекомендації щодо протидії зловживанню судовим переслідуванням проти журналістів і правозахисників.

  24. 26 квітня 2022 року

    Команда Європи посилює підтримку країн Сомалійського півострова, які постраждали від посухи: ЄС і його держави-члени зробили внески на загальну суму 633 мільйони євро для зміцнення продовольчої безпеки.

  25. 25 квітня 2022 року

    Комісія пропонує розширити повноваження Агентства Європейського Союзу з питань співробітництва у сфері кримінального правосуддя зі збору й збереження доказів воєнних злочинів та відповідної співпраці з міжнародними трибуналами.

    Голова Комісії фон дер Ляєн і Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді започатковують Раду з торгівлі та технологій ЄС-Індія.

  26. 23 квітня 2022 року

    Парламент і Рада досягли політичної домовленості щодо Закону про цифрові послуги. Цей закон запроваджує безпрецедентні нові стандарти для звітності онлайн-платформ, ліпшого захисту інтернет-користувачів та їхніх основоположних прав.

  27. 20 квітня 2022 року

    ЄС відзначає 30 років гуманітарної допомоги та операцій цивільного захисту, які підтримують людей у випадку надзвичайних ситуацій в усьому світі.

  28. 9 квітня 2022 року

    Глобальна акція і кампанія зі збору коштів “Stand Up for Ukraine” збирає 9,1 мільярдів євро, включно з 1 мільярдом євро від Комісії, для людей, які рятуються від російського вторгнення всередині України і за кордоном. Європейський банк реконструкції та розвитку виділяє додатково 1 мільярд євро.

  29. 8 квітня 2022 року

    Голова Комісії Урсула фон дер Ляєн та Верховний представник Жозеп Боррель відвідали Україну і зустрілися з Президентом України Володимиром Зеленським.

    ЄС досягає домовленості щодо п'ятого пакету обмежувальних заходів проти Росії у відповідь на варварську агресію проти України та її народу.

  30. 6 квітня 2022 року

    У відповідь на наслідки російської агресії проти України, ЄС оголошує про пакет допомоги на суму 225 мільйонів євро для підтримання продовольчої безпеки і стійкості на Близькому Сході та в Північній Африці.

    ЄС вживає заходів для підтримки африканських регіонів Сахель і довкола озера Чад, із загальним фінансуванням у обсязі 554 мільйонів євро, котрі будуть використані як для усунення гострих проблем з продовольчою безпекою, так і для посилення сталості продовольчих систем у довгостроковій перспективі.

  31. 30 березня 2022 року

    У сфері економіки замкненого циклу запропоновано нові правила, щоб зробити сталу продукцію нормою в ЄС, поліпшити кругові бізнес-моделі та розширити можливості споживачів для зеленого переходу.

  32. 28 березня 2022 року

    З огляду на російське вторгнення в Україну, Комісія ухвалює рекомендацію для держав-членів вжити негайних заходів щодо схем громадянства для інвесторів та схем надання дозволів на проживання для інвесторів.

  33. 25 березня 2022 року

    Комісія і Сполучені Штати оголошують, що вони в принципі домовилися про нову трансатлантичну систему конфіденційності даних, яка сприятиме трансатлантичним потокам даних.

  34. 24 березня 2022 року

    Парламент і Рада досягли політичної домовленості щодо Закону про цифрові ринки. Цей закон забезпечить справедливі, відкриті та змагальні цифрові ринки, що дозволить цифровим підприємствам розвиватися в рамках єдиного ринку та конкурувати в усьому світі.

  35. 23 березня 2022 року

    Комісія ухвалює антикризову програму тимчасових заходів, яка дозволить державам-членам використовувати гнучкість, передбачену правилами державної допомоги, для підтримки економіки в контексті вторгнення Росії в Україну.

    Комісія окреслює варіанти пом'якшення високих цін на енергоносії за рахунок спільних закупівель газу та мінімальних зобов'язань щодо зберігання газу.

    З огляду на зростання цін на продовольство та виробничих витрат, Комісія презентує заходи з підвищення глобальної продовольчої безпеки та підтримки фермерів і споживачів у ЄС.

  36. 22 березня 2022 року

    Перший день застосування загальноєвропейського регулювання персонального пенсійного продукту, що прокладає шлях до нової добровільної загальноєвропейської схеми, яка допоможе людям робити заощадження для пенсійного забезпечення.

    Комісія відкриває «єдине вікно» для підтримки українських дослідників.

  37. 21 березня 2022 року

    ЄС досягає домовленості щодо стратегічного дороговказу для посилення безпеки і оборони ЄС в наступному десятилітті.

  38. 16 березня 2022 року

    Комісія пропонує зміни до регулювання центральних депозитаріїв цінних паперів для підвищення ефективності розрахункових ринків ЄС з одночасним забезпеченням фінансової стабільності - ключового компонента плану дій Союзу на ринках капіталу на 2020 рік.

  39. 15 березня 2022 року

    У зв'язку з військовою агресією Росії проти України ЄС запроваджує четвертий пакет економічних та індивідуальних санкцій.

  40. 11 березня 2022 року

    Розпочинає роботу цільова група Freeze and Seize/«Заморожування і захоплення», створена Комісією для забезпечення ефективного впровадження санкцій ЄС проти перелічених російських та білоруських олігархів на всій території ЄС.

  41. 9 березня 2022 року

    В рамках Механізму цивільного захисту ЄС, Комісія запроваджує солідарний механізм медичного переміщення біженців у межах ЄС.

    З огляду на ситуацію в Україні та у відповідь на причетність Білорусі до агресії, ЄС запроваджує подальші цільові санкції.

  42. 8 березня 2022 року

    Комісія вносить законопроєкт про загальні для ЄС правові положення, спрямовані на подолання насильства щодо жінок та домашнього насильства.

    Комісія пропонує ініціативу щодо згуртованості дій для біженців у Європі, яка дозволяє державам-членам і регіонам надавати надзвичайну допомогу людям, котрі рятуються від вторгнення Росії в Україну.

  43. 2 березня 2022 року

    Комісія вносить законопроєкт про введення в дію директиви тимчасового захисту для надання швидкої та ефективної допомоги людям, які рятуються від війни в Україні.

  44. 28 лютого 2022 року

    ЄС схвалив третій пакет санкцій проти Росії.

  45. 25 лютого 2022 року

    У відповідь на військову агресію з боку Росії, ЄС накладає подальші індивідуальні та економічні санкції. Цей другий пакет санкцій охоплює фінансову, енергетичну, транспортну і технологічну галузі, а також візову політику.

  46. 23 лютого 2022 року

    У відповідь на визнання Росією непідконтрольних уряду районів Донецької та Луганської областей України незалежними суб'єктами, а також на рішення про направлення російських військ у ці райони, ЄС погоджує пакет санкцій.

    Комісія пропонує нову директиву про корпоративну сумлінність стосовно сталого розвитку, яка запровадить правила для підприємств щодо дотримання прав людини та збереження навколишнього середовища в рамках глобальних ланцюжків доданої вартості.

    Комісія вносить проєкт нового закону ЄС про дані, котрий містить правила стосовно того, хто може використовувати та отримувати доступ до даних, згенерованих у ЄС в усіх галузях економіки, щоб забезпечити справедливість у цифровому середовищі та відкриті можливості для інновацій на основі даних.

  47. 19 лютого 2022 року

    Внаслідок прохання України про допомогу з огляду на ескалацію загроз з боку Росії, Європейський координаційний центр реагування вводить в дію Механізм цивільного захисту ЄС. Станом на червень, в Україну було доставлено понад 35 000 тонн допомоги від усіх 27 держав-членів ЄС, Туреччини, Норвегії та Північної Македонії.

  48. 17 - 18 лютого 2022 року

    В Брюсселі, під час саміту Африканського союзу і ЄС, лідери домовилися про спільне бачення на 2030 рік. На його підтримку буде виділено Інвестиційний пакет Африка-Європа з інвестиціями в обсязі 150 мільярдів євро.

  49. 15 лютого 2022 року

    ЄС ініціює систему супутникового сполучення і посилює заходи з управління космічним рухом для посилення цифрової і стійкої Європи.

    Комісія представляє заходи, спрямовані на зміцнення європейської оборони, збільшення інновацій та усунення стратегічних залежностей. Ці нові ініціативи є конкретними кроками на шляху до більш інтегрованого та конкурентоспроможного європейського оборонного ринку, зокрема завдяки посиленню співпраці в рамках ЄС.

  50. 8 лютого 2022 року

    Комісія пропонує всеосяжний комплекс заходів щодо забезпечення стійкості ЄС, технологічного лідерства та безпеки поставок у сфері напівпровідникових технологій та застосувань.

  51. 2 лютого 2022 року

    Комісія пропонує стратегію стандартизації, висуваючи новий підхід, спрямований на забезпечення світового лідерство стандартів ЄС, що просувають цінності та стійкий, екологічний і цифровий єдиний ринок.

    Комісія схвалює в принципі додатковий кліматичний делегований закон, який включає, за суворих умов, конкретні види діяльності у сфері ядерної та газової енергетики до переліку видів економічної діяльності, охоплених таксономією ЄС. Це допоможе прискорити перехід від твердого або рідкого викопного палива, включно з вугіллям, до кліматично нейтрального майбутнього.

  52. 1 лютого 2022 року

    Комісія пропонує для України пакет надзвичайної макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 мільярда євро.

  53. 27 січня 2022 року

    Комісія ухвалює нові керівні принципи щодо державної допомоги у сферах клімату, охорони навколишнього середовища та енергетики.

  54. 26 січня 2022 року

    Комісія проголошує декларацію про цифрові права та принципи для всіх у ЄС.

  55. 18 січня 2022 року

    Комісія публікує інструментарій, покликаний сприяти пом'якшенню іноземного втручання в дослідження та інновації.

    У сфері вищої освіти Комісія ухвалює дві нові ініціативи, щоб підготувати університети в ЄС до майбутнього завдяки поглибленню транснаціонального співробітництва.

  56. 14 січня 2022 року

    Комісія ухвалює законопроєкт стосовно рекомендації Ради з вивчення екологічної стійкості.

  57. 1 січня 2022 року

    Розпочався Європейський рік молоді.

    Євро в наших кишенях вже 20 років.

  58. 22 грудня 2022 року

    Справедливе оподаткування: Комісія пропонує невідкладну імплементацію міжнародної угоди про мінімальне оподаткування транснаціональних корпорацій.

  59. 21 грудня 2021 року

    Як складова ширшого внеску ЄС у розбудову миру, запропоновано нову політику підтримки роззброєння, демобілізації та реінтеграції колишніх учасників бойових дій.

  60. 16 грудня 2021 року

    На саміті Східного партнерства висувається оновлений порядок денний щодо реформи з відновлення та стійкості.

  61. 15 грудня 2021 року

    ЄС і Молдова підписали угоду про фінансування грантів у обсязі 60 мільйонів євро, щоб допомогти цій країні подолати нинішню тяжку газову кризу.

    Нова стратегія Комісії з цифрового фінансування відкриває шлях для сучасної та раціоналізованої наглядової звітності.

    Комісія пропонує нову рамкову програму ЄС для декарбонізації ринків газу, просування водню та скорочення викидів метану.

  62. 14 грудня 2021 року

    Комісія пропонує нові правила, щоб зробити стійкішою Шенгенську зону без внутрішнього прикордонного контролю.

    Для сприяння переходу до чистішої, екологічнішої та розумнішої мобільності, Комісія пропонує модернізувати транспортну систему ЄС.

  63. 9 грудня 2021 року

    Комісія пропонує поліпшити умови праці людей, які працюють через цифрових робочі платформи, а також публікує проєкт вказівок стосовно поширення на самозайнятих осіб, які займаються індивідуальною діяльністю, конкурентних правил, що застосовуються до колективних договорів.

    Комісія пропонує розширити перелік злочинів ЄС, щоб включити до нього розпалювання ворожнечі та злочини на ґрунті ненависті.

    Комісія представляє план дій, щоб сприяти розквіту європейської соціальної економіки, використовуючи як її економічний потенціал, так і її внесок у справедливе і всеосяжне відновлення після пандемії COVID-19.

  64. 8 грудня 2021 року

    Комісія пропонує новий інструмент протидії використанню навмисного економічного тиску з боку країн, що не входять до ЄС.

    Під час саміту «Харчування задля зростання» Комісія зобов'язується поліпшити харчування, виділяючи 2,5 мільярди євро фінансування в період між 2021 і 2024 роками.

  65. 1 грудня 2021 року

    Комісія прокладає шлях для подальшої диджиталізації систем правосуддя ЄС, роблячи їх доступнішими та ефективнішими.

    ЄС запускає «Глобальний портал» - нову європейську стратегію для поліпшення розумних, чистих і безпечних зв'язків у сфері цифрових технологій, енергетики і транспорту, а також для зміцнення систем охорони здоров'я, освіти та досліджень у всьому світі.

  66. 26 листопада 2021 року

    Під час саміту Форуму «Азія — Європа» (ASEM), ЄС та Азія підтверджують своє спільне партнерство і прагнення до міцнішого відновлення після пандемії.

  67. 25 листопада 2021 року

    Комісія пропонує нові заходи, покликані поліпшити здатність підприємств залучати капітал на всій території ЄС і гарантувати, щоб люди, які мешкають у ЄС, отримували найкращі пропозиції для заощаджень та інвестицій.

    Комісія запроваджує нові закони щодо політичної реклами, виборчих прав та фінансування партій, спрямовані на захист чесних виборів та відкритої демократичної дискусії.

  68. 19 листопада 2021 року

    TAIEX (інструмент Комісії з технічної допомоги та обміну інформацією) відзначає своє 25-річчя. За останні два з половиною десятиліття він понад 40 000 разів мобілізував громадських експертів з ЄС для більш ніж 26 000 заходів, допомагаючи державним адміністраціям у ЄС та в усьому світі вирішувати цифрові, екологічні та медичні виклики.

  69. 18 листопада 2021 року

    Комісія ухвалює повідомлення про конкурентну політику, придатну для нових викликів, у якому окреслено важливу роль конкурентної політики для шляху Європи до відновлення, для зелених і цифрових переходів і для стійкого єдиного ринку.

  70. 17 листопада 2021 року

    Комісія ухвалює нові законопроєкти про те, як припинити вирубку лісів, запровадити інновації у сталому поводженні з відходами і зробити ґрунти здоровими для людей, природи та клімату.

  71. 13 листопада 2021 року

    Досягнуто політичної домовленості щодо розгортання роботи Європейського центру профілактики та контролю захворювань, особливо у сферах відстеження, раннього попередження, готовності та реагування.

  72. 2 листопада 2021 року

    Під час конференції у Глазго з питань зміни клімату (COP26) Комісія оголошує про зобов'язання у розмірі 1 мільярда євро для захисту лісів в усьому світі.

  73. 28 жовтня 2021 року

    Набирає чинності запропонований Комісією посилений мандат Європейського агентства з лікарських засобів.

  74. 27 жовтня 2021 року

    Комісія ухвалює огляд банківських правил ЄС, що має сприяти зміцненню стійкості банків у ЄС до потенційних майбутніх економічних потрясінь, одночасно сприяючи відновленню Європи після пандемії COVID-19 та переходу до кліматичної нейтральності.

  75. 13 жовтня 2021 року

    Комісія і Верховний представник / Віце-президент Жозеп Боррель висловили підхід до посилення зобов’язань ЄС для забезпечення мирної, сталої і благополучної Арктики.

  76. 12 жовтня 2021 року

    Комісія випускає перші зелені облігації для фінансування сталого відновлення.

  77. 5 жовтня 2021 року

    Комісія презентує першу в історії стратегію ЄС щодо боротьби з антисемітизмом та сприяння єврейському життю.

  78. 29 вересня 2021 року

    Комісія ухвалює повідомлення про європейські місії, спрямовані на вирішення значних проблем, пов'язаних зі здоров'ям, кліматом та навколишнім середовищем, а також на досягнення у цих галузях далекосяжних цілей, що наснажують.

  79. 23 вересня 2021 року

    Комісія пропонує спільний зарядний пристрій для електронних приладів - важливий крок до зменшення електронних відходів і усунення незручності для споживачів.

  80. 22 вересня 2021 року

    Комісія ухвалює комплексний огляд правил страхування ЄС, що допомагає страховим компаніям масштабувати довгострокові інвестиції, а також має на меті зробити стійкішим сектор страхування та перестрахування.

  81. 16 вересня 2021 року

    ЄС пропонує посилити партнерство з Індо-Тихоокеанським регіоном для просування торгівлі, інвестицій та сполучення.

    Комісія відкриває Європейський орган з підготовки та реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров'я (HERA) для запобігання, виявлення та швидкого реагування на надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров'я.

    Комісія пропонує шлях до цифрового десятиліття, щоб забезпечити цифрову трансформацію ЄС до 2030 року.

    Комісія ухвалює свою найпершу рекомендацію щодо безпеки журналістів.

  82. 15 вересня 2021 року

    Європейська комісія ухвалює повідомлення про Новий європейський Баухауз, виклавши рамки, основні принципи та ключові заходи, які рухатимуть цю ініціативу вперед.

8 ВЕРЕСЕНЬ 2022
State of the Union 2022 - Timeline
English
(4.68 MB - PDF)
Завантажити

 

Слідкуйте у соціальних мережах за зверненням щодо становища Союзу

Останні новини