Повне використання нашого потенціалу
З огляду на демографічні проблеми, з якими стикаємося сьогодні, ми повинні розширювати можливості і використовувати потенціал усіх членів різноманітних суспільств. Мають існувати однакові можливості для всіх, хто поділяє спільні прагнення, що і було одним з головних пріоритетів Комісії під головуванням п. фон дер Ляєн. Побудова світу на основі гендерної рівності також є ключовим завданням, інтегрованим до зовнішніх заходів ЄС.
Рівність між жінками і чоловіками є основоположною цінністю ЄС. Через десять років після того, як Комісія вперше внесла законопроєкт про директиву щодо поліпшення гендерного балансу в керівних органах компаній, співзаконодавці, завдяки відновленню зусиль Комісії під головуванням п. фон дер Ляєн, досягли згоди. Крім того, програма «Горизонт Європа» розпочала втілювати експериментальний проєкт «Жінки TechEU», покликаний висувати жінок на передній план у сфері інноваційних високотехнологічних стартапів.
Рівна оплата за рівну роботу
Зберігається проблема дискримінації щодо заробітної плати. Тому в березні 2021 року Комісія представила законопроєкт щодо директиви про посилення застосування принципу рівної оплати за рівну роботу шляхом прозорості в оплаті праці та механізмів примусового виконання.
Гендерне насильство залишається жахливою реальністю для занадто багатьох жінок у ЄС. У березні 2022 року Комісія внесла законопроєкт про загальноєвропейські правові положення стосовно припинення гендерно обумовленого насильства щодо жінок та домашнього насильства. Запропонована директива криміналізує як зґвалтування за відсутності згоди, так і калічення жіночих статевих органів. Вона також криміналізує кібернасильство за ознакою статі та гендеру.
Досягнення інклюзивного суспільства
Європейська комісія прагне до плюралістичного, гендерно рівного та інклюзивного суспільства, де до людей ЛГБТІК+, меншин або людей з інвалідністю ставляться однаково. Спеціалізована цільова група з питань рівності працює над впровадженням принципу рівності в усіх сферах політики. Комісія працює з державами-членами над розробкою, ухваленням та впровадженням національних планів дій стосовно ЛГБТІК+ та запобігання расизму. Як гарант міждержавних договорів, Комісія без вагань ініціює провадження у випадках порушення основоположних прав людини, як це було, наприклад, у зв'язку з порушеннями щодо ЛГБТІК+ спільноти в Угорщині та Польщі.
- Жовтень 2021 рокуБоротьба з антисемітизмом
Стратегія ЄС щодо боротьби з антисемітизмом та сприяння єврейському життю визначає низку заходів, спрямованих на активізацію боротьби з усіма проявами антисемітизму, а також, вперше в історії, для популяризації єврейської спадщини та культури і боротьби з антисемітизмом поза межами ЄС. Наразі держави-члени розробляють національні плани дій, які будуть напрацьовані до кінця 2022 року.
- Грудень 2021 рокуКриміналізація розпалювання ворожнечі та злочинів на ґрунті ненависті
Комісія зробила перші кроки з розширення переліку злочинів ЄС, щоб включити до нього розпалювання ворожнечі та злочини на ґрунті ненависті.
- Березень і квітень 2022 рокуРеалізація планів стосовно ЛГБТІК+ та боротьби з расизмом
Комісія опублікувала вказівки щодо розробки, ухвалення та реалізації відповідних національних планів боротьби з расизмом і стосовно ЛГБТІК+.
Премія «Європейські столиці інклюзивності та різноманітності» була вперше вручена у квітні 2022 року для відзначення роботи міст, містечок та регіонів Європи з метою сприяння інклюзивності і створення суспільств, вільних від дискримінації та ненависті.
Платформа для осіб з інвалідністю надає ще один інструмент, який дозволяє відповідним зацікавленим сторонам обмінюватися досвідом та успішними практиками, вчитися один у одного та співпрацювати.
Анна Онвайлер - одна із засновниць організації «Omas gegen rechts» («Бабусі проти правих»), яка бореться з антисемітизмом, расизмом і мізогінією.
Підтримка дітей повсюди у ЄС
Боротьба з сексуальним насильством щодо дітей
- У травні 2022 року Комісія запропонувала нове законодавство ЄС для запобігання та боротьби з сексуальним насильством щодо дітей в інтернеті. Запропоновані правові норми ЄС зобов'язують постачальників послуг виявляти, повідомляти та видаляти матеріали, пов’язані з сексуальним насильством щодо дітей.
- Новий незалежний Центр ЄС з питань сексуального насильства щодо дітей буде тісно співпрацювати з національними правоохоронними органами, Агентством Європейського Союзу з питань співпраці між правоохоронними органами та підтримуватиме групи для порятунку і розширення прав та можливостей постраждалих, а також для притягнення винних до суду.
Ліпший інтернет для дітей
- У 2022 році Комісія ухвалила нову європейську стратегію ліпшого інтернету для дітей.
- Також набули чинності правила видалення терористичного контенту, що міститься в інтернеті.
- Європейська гарантія дітей надає державам-членам інструкції та засоби для підтримки дітей, котрі опинилися в скруті, шляхом забезпечення їм доступу до освіти, позакласної діяльності, здорового шкільного харчування та охорони здоров'я.
- У 2022 році Комісія допомогла 10 державам-членам зробити свої системи освіти більш інклюзивними, підтримуючи соціальну інтеграцію дітей з інвалідністю та дітей з числа мігрантів або уразливих верств населення.
- Від початку війни в Україні понад два мільйони українських дітей шукали притулку в Європейському Союзі. Ці діти мають такі ж права і захист, як і діти, котрі є громадянами ЄС. Справді приємно бачити, як їх радо приймають у школах в усіх країнах-членах.
Кіріл Славов - глухонімий молодий болгарин, який виріс у Стокгольмі, допомагає глухонімим українцям рятуватися від війни і розпочинати нове життя в Софії. Він допомагає їм, перекладаючи на міжнародну мову жестів, і сприяє у пошуку роботи.