Skip to main content
Illustrative image
Побудова союзу рівності

На шляху до справедливого суспільства

Повне використання нашого потенціалу

З огляду на демографічні проблеми, з якими стикаємося сьогодні, ми повинні розширювати можливості і використовувати потенціал усіх членів різноманітних суспільств. Мають існувати однакові можливості для всіх, хто поділяє спільні прагнення, що і було одним з головних пріоритетів Комісії під головуванням п. фон дер Ляєн. Побудова світу на основі гендерної рівності також є ключовим завданням, інтегрованим до зовнішніх заходів ЄС.

Рівність
є наріжною цінністю будь-якої демократії
14%
Гендерний розрив в оплаті праці
30%
Гендерний розрив у пенсіях

На шляху до гендерної рівності

Досягнення інклюзивного суспільства

Європейська комісія прагне до плюралістичного, гендерно рівного та інклюзивного суспільства, де до людей ЛГБТІК+, меншин або людей з інвалідністю ставляться однаково. Спеціалізована цільова група з питань рівності працює над впровадженням принципу рівності в усіх сферах політики. Комісія працює з державами-членами над розробкою, ухваленням та впровадженням національних планів дій стосовно ЛГБТІК+ та запобігання расизму. Як гарант міждержавних договорів, Комісія без вагань ініціює провадження у випадках порушення основоположних прав людини, як це було, наприклад, у зв'язку з порушеннями щодо ЛГБТІК+ спільноти в Угорщині та Польщі.

  1. Жовтень 2021 року
    Боротьба з антисемітизмом

    Стратегія ЄС щодо боротьби з антисемітизмом та сприяння єврейському життю визначає низку заходів, спрямованих на активізацію боротьби з усіма проявами антисемітизму, а також, вперше в історії, для популяризації єврейської спадщини та культури і боротьби з антисемітизмом поза межами ЄС. Наразі держави-члени розробляють національні плани дій, які будуть напрацьовані до кінця 2022 року.

  2. Грудень 2021 року
    Криміналізація розпалювання ворожнечі та злочинів на ґрунті ненависті

    Комісія зробила перші кроки з розширення переліку злочинів ЄС, щоб включити до нього розпалювання ворожнечі та злочини на ґрунті ненависті.

  3. Березень і квітень 2022 року
    Реалізація планів стосовно ЛГБТІК+ та боротьби з расизмом

    Комісія опублікувала вказівки щодо розробки, ухвалення та реалізації відповідних національних планів боротьби з расизмом і стосовно ЛГБТІК+.

Немає місця
дискримінації в ЄС
43%
людей ЛГБТІК+ відчували себе дискримінованими у 2019 році
Більше половини
осіб з інвалідністю повідомили, що особисто зазнали дискримінації у 2019 р.

Не залишити нікого осторонь

Підтримка дітей повсюди у ЄС

Боротьба з сексуальним насильством щодо дітей

  • У травні 2022 року Комісія запропонувала нове законодавство ЄС для запобігання та боротьби з сексуальним насильством щодо дітей в інтернеті. Запропоновані правові норми ЄС зобов'язують постачальників послуг виявляти, повідомляти та видаляти матеріали, пов’язані з сексуальним насильством щодо дітей.
  • Новий незалежний Центр ЄС з питань сексуального насильства щодо дітей буде тісно співпрацювати з національними правоохоронними органами, Агентством Європейського Союзу з питань співпраці між правоохоронними органами та підтримуватиме групи для порятунку і розширення прав та можливостей постраждалих, а також для притягнення винних до суду.

Ліпший інтернет для дітей

  • У 2022 році Комісія ухвалила нову європейську стратегію ліпшого інтернету для дітей.
  • Також набули чинності правила видалення терористичного контенту, що міститься в інтернеті.

Подолання несприятливого становища і соціальної ізоляції

Застереження: Інформація на цій сторінці востаннє була оновлена 31 серпня 2022 року

Прогрес в інших сферах

Footer banner SOTEU 2022
Досягнення

про Комісію під головуванням п. фон дер Ляєн