Skip to main content
graphical banner with circles for state of the union
Демографія Європи, молодь та різноманітність

Уможливлення змін

Нова реальність

Пристосування до старіння населення

Європа зазнала глибоких демографічних змін та продовжує з ними стикатися. У ЄС очікувана тривалість життя при народженні зросла за останні п'ять десятиліть на 10 років. Це чудове досягнення, воно демонструє силу і цінність нашої соціально-ринкової економіки. Тим не менш, старіння населення впливає на те, як ми живемо, і нашу соціальну модель та політику треба пристосувати до поступу цієї нової реальності.

Що Комісія робить у відповідь?

  • ухвалення Зеленої книги з питань старіння на початку мандата
  • початок широкої громадської дискусії про виклики та можливості, які стосуються довгострокових наслідків старіння, що впливають на всі покоління. Результати громадських консультацій будуть відображені в Європейській стратегії з догляду, яка буде представлена у вересні 2022 року

Розвиток сільських теренів

Сільські терени активно формують зелений та цифровий переходи в ЄС. Свобода працювати або вчитися дистанційно швидко стає реальністю для багатьох людей, які живуть в ЄС, і відкриває нові можливості для молодих сімей, бізнесу та сільських громад. Інновації в стабільне сільське господарство корисні не лише для здоров'я людей і клімату, але й для продовольчої безпеки Європи.

Сільські терени Європи:
активно формують зелений та цифровий переходи в ЄС.
30%
від населення ЄС (137 млн осіб) проживають у сільських теренах
80%
території ЄС — сільські терени

Як Комісія підтримує сільські райони

  1. Червень 2021 року
    Створено довгострокову візію

    Початок шляху до сильних, сполучених та заможних сільських теренів.

  2. Грудень 2021 року
    Сільський пакт

    Він залучатиме голоси і погляди сільських громад. Спільний план дій для сільської місцевості допоможе перетворити довгострокову візію в реальність.

  3. Червень 2022 року
    Плани відновлення та життєздатності

    25 національних планів відновлення та стійкості, прийнятих на підтримку сільських та віддалених теренів з фінансуванням на суму близько 14,6 млрд євро, що охоплюють інвестиції та реформи для відновлення природних ресурсів, високошвидкісних з'єднань з інтернетом та місцевих залізниць.

Міграція — шлях уперед

Поступ у сфері міграції та притулку

  1. Вересень 2020 року
    Новий пакт про міграцію та притулок

    Новий пакт поєднує надійний та справедливий прикордонний контроль з ефективними й гуманними правилами щодо притулку та міграції.

  2. Червень 2021 року
    Нова шенгенська стратегія

    Комісія представила нову стратегію зміцнення Шенгенської зони для забезпечення ефективного контролю зовнішніх кордонів ЄС, посилення співпраці на рівні поліції та правосуддя, підвищення готовності та поліпшення управління, а також завершення розширення Шенгенської зони.

  3. Січень 2022 року
    Розпочинає свою діяльність Агентство Європейського Союзу з питань притулку

    Агентство Європейського Союзу з питань притулку починає свою роботу з підтримки країн ЄС у застосуванні пакету законів ЄС, який регулює питання притулку, міжнародного захисту та умови прийому, відомого як Спільна європейська система притулку (CEAS).

Молодь

Як Комісія залучає молодь

  • нова ініціатива під назвою ALMA (aim, learn, master, achieve — прагнути, вчитись, опанувати, досягти) була започаткована Комісією в 2022 році, щоб допомогти найуразливішим або знедоленим молодим людям вийти на ринок праці
  • Гарантія молоді, започаткована в 2020 році, є зобов'язанням усіх держав-членів подбати про те, щоб кожен у віці до 30 років отримував якісну пропозицію працевлаштування, продовження освіти, стажування або практики протягом 4 місяців після того, як став безробітним або закінчив навчання

Ініціативи європейських громадян

«Європейська громадянська ініціатива — це унікальний спосіб для людей закликати Комісію запропонувати нові закони. Щойно тільки ініціатива збере мільйон підписів, Комісія вирішить, як діяти. Із середини вересня 2021 року Комісія зареєструвала 10 нових ініціатив від європейських громадян, які закликали ЄС до дій у різних сферах: від поліпшення умов праці у швацькому секторі до оподаткування екологічних продуктів і розширення прав тварин. Також, від того часу три інших ініціативи, що стосуються біорізноманіття, зібрали понад мільйон підписів, які мають перевірити національні органи влади:  

  • Врятуйте акул — забороніть торгівлю їхніми плавцями
  • Врятуйте бджіл і фермерів! За дружнє для бджіл сільське господарство для здорового довкілля
  • Збережімо етику в косметиці — зобов’яжімо Європу обходитись без тестування на тваринах
10 років
ініціативам європейських громадян
10
нових ініціатив від громадян було зареєстровано із середини вересня 2021 року
3
ініціативи зібрали понад 1 млн підписів громадян з середини вересня 2021 року

Більша залученість громадськості до формування політики

Як Комісія це робить?

  • громадськість та зацікавлені сторони можуть звертатися через інтернеті-портал Скажіть своє слово протягом усього циклу формування політичного курсу
  • у листопаді 2021 року, щоб ще більше спростити процес консультацій, ми запровадили єдину форму запрошень для подання інформації — цей підхід об'єднав два попередні кроки
  • консультації стали доступнішими для людей із обмеженими можливостями
  • науково-дослідна спільноту заохочують подавати відповідні наукові дослідження від початку консультацій

Результати інформаційної діяльності із залучання до формування політики

5 000
публікацій про можливості зворотного зв'язку
3 мільйони
отриманих внесків
600 000
внесків щодо понад 800 політичних ініціатив після Звернення про стан Союзу 2021 року

Громадяни, які формують майбутнє Європи

Конференція «Майбутнє Європи» дала громадянам усіх верств суспільства кращу можливість висловити свою думку про те, що ЄС повинен робити в майбутньому.

Результати конференції

49
пропозицій
326
конкретних заходів
6 500 +
організованих подій

Що далі?

Комісія виділила чотири потоки роботи, щоб відповісти на пропозиції конференції. Першу підбірку нових пропозицій буде оголошено Головою фон дер Ляєн у Зверненні про стан Союзу у вересні 2022 року. Ці пропозиції будуть серед тих, що будуть включені в Програму роботи Комісії 2023 року. Щоб інформувати громадян, які брали участь у конференції, та зберегти темп, восени 2022 року буде організовано захід зворотного зв'язку конференції.

Застереження: Інформація, наведена на цій сторінці, востаннє оновлювалася 31 серпня 2022 р.

Поступ в інших сферах

SOTEU 2022 banner
Досягнення

про Комісію під головуванням фон дер Ляєн