Skip to main content
yellow circles on a green background
Просування Цифрового десятиліття Європи

ЄС: першовідкривач на шляху до безпечного та надійного цифрового світу

Новаторський глобальний підхід ЄС

250 мільярдів євро
від програми NextGenerationEU для прискорення диджиталізації
127 мільярдів євро
від Фонду відновлення та стійкості, призначені для цифрової сфери
Мінімум 80 %
населення ЄС матиме базові цифрові навички до 2030 року

Регулювання штучного інтелекту і захист даних

Восени 2021 року Комісія спільно з Європейським парламентом і Європейською радою погодили Закон про керування даними, що підвищує довіру до обміну даними. В лютому 2022 року він був доповнений проєктом закону про дані, який встановлює нові правила щодо того, хто може використовувати і мати доступ до даних, згенерованих в ЄС у всіх галузях економіки. Комісія також створює спільні європейські простори даних у стратегічних сферах, залучаючи приватних та громадських суб'єктів. 

1 мільярд на рік

має бути інвестовано Європейською комісією в штучний інтелект

Розбудова потужнішого цифрового ринку

Ще одна вирішальна угода була досягнена у квітні 2022 року щодо закону про цифрові послуги - найпершого у світі у сфері цифрового регулювання. Цей закон дотримується наступного принципу: те, що є протиправним офлайн, також має бути протиправним онлайн, тому дуже великі онлайн-платформи і пошукові системи повинні будуть захищати своїх користувачів від протиправного контенту, товарів і послуг. Крім того, онлайн-платформи і пошукові системи будуть зобов'язані оцінювати і пом'якшувати ширшу шкоду, якої їхні діяльність та алгоритми можуть завдати основоположним правам, добробуту дітей і громадському діалогу.

Як Закон про цифрові ринки, так і Закон про цифрові послуги наберуть чинності в цьому році і будуть застосовуватися починаючи з 2023 року.

Стати лідером на ринку чіпів

Інвестиції
у створення європейської екосистеми чіпів
43 мільярди євро
у вигляді державних інвестицій
запропоновані ЄС та державами-членами для просування розробки та виробництва чіпів
19 мільярдів євро
вже інвестовано в ЄС
найбільшим американським виробником чіпів

Нові рубежі цифрового переходу: фінанси і Космос

Тим часом, космічна програма ЄС вже надає цінні дані та послуги для широкого спектру щоденних застосувань: від підтримки комерційного транспорту та особистої навігації, до забезпечення точного землеробства та вирішення проблем, пов'язаних зі для зміною клімату. У лютому 2022 року Європейська комісія запропонувала дві нові флагманські ініціативи для розвитку безпечного супутникового зв'язку та управління космічним рухом.

Співпраця з третіми країнами у сфері цифрових технологій

Європейський Союз також співпрацює з іншими партнерами-однодумцями в усьому світі, щоб сформувати глобальні правила в цифровій сфері. Ми модернізуємо цифрові відносини з ключовими партнерами, щоб запровадити правила цифрової торгівлі, пов'язуючи їх з проекцією наших внутрішніх реформ. У травні 2022 року, під час саміту ЄС-Японія, було укладено цифрове партнерство з Японією, аналогічні переговори ведуться з Сінгапуром і Південною Кореєю.

Лідерство в дослідженнях та інноваціях

Він має потенціал мобілізувати близько 45 мільярдів євро від приватних інституційних інвесторів для підтримки компаній-скейлапів. Крім того, у рамках згаданого порядку денного буде створено програму підготовки одного мільйона осіб з інноваційними високотехнологічними навичками.

Комісія також зміцнює зусилля з просування новаторських проєктів зелених технологій, розпочавши нове партнерство ЄС з програмою Breakthrough Energy Catalyst, спрямоване на розширення та нарощування інвестицій в засновані у ЄС високоефективні проєкти у галузі критично важливих кліматичних технологій (зелений водень, стале авіаційне паливо, пряме уловлювання викидів у повітря і тривале зберігання енергії). Згадане партнерство було розпочате під час конференції ООН з питань зміни клімату (COP26) і має потенціал до 2026 року мобілізувати до 840 мільйонів євро.

icon with a robot and an arrow

164 інноваційні стартапи та МСП

були обрані Європейською інноваційною радою для отримання 990 мільйонів євро на фінансування проривних інновацій

Застереження: Інформація на цій сторінці востаннє була оновлена 31 серпня 2022 року

Прогрес в інших сферах

State of the Union banner
Досягнення

про Комісію під головуванням фон дер Ляєн