Skip to main content
Illustrative image
Очолення зеленого переходу

Дорожня карта Європи - до 2050 року стати першим кліматично нейтральним континентом

Перший кліматично нейтральний континент
до 2050 року
Принаймні на 55% менше
викидів парникових газів до 2030 року, порівняно з рівнем 1990 року
Чистий нульовий
викид парникових газів або ж кліматична нейтральність до 2050 року

Європейська зелена угода

Європейська зелена угода є найбільш всеосяжним планом трансформації у світі, а завдяки Закону про клімат Європейський Союз втілив у обов'язкові правові норми свої далекосяжні наміри, встановлені на 2050 рік. За допомогою пакету заходів зі скорочення викидів парникових газів на 55% - fit for 55 package, представленого Комісією влітку 2021 року, ми окреслили конкретні кроки для досягнення наших намірів, а завдяки програмі економічного відновлення NextGenerationEU у нас є інвестиції. Надійшов час прискорити реалізацію за допомогою наступних інструментів, як показано на малюнку та тексті нижче:

Visual overview of green transition

Пакет Fit for 55, включно з торгівлею квотами на викиди, регулюванням та цілями | Механізм корегування викидів вуглецю | Впровадження альтернативних видів палива та інфраструктури на транспорті | Таксономія ЄС для сталої діяльності | Ініціатива «Хвиля реновації» | Стратегія лісового господарства | Стратегія «від ферми до тарілки» | Нульове забруднення | Стала та розумна стратегія мобільності | Пакет економіки замкненого циклу | Стратегія біорізноманіття

Стала продукція на ринку ЄС

2021 рік
засвідчив
зниження на 10%
щорічного споживання енергії для споживчих товарів, як-от побутова техніка
120 мільярдів євро заощадили
споживачі ЄС

Відновлення природи

У червні 2022 року Комісія представила два нові закони, які мають на меті відновити природу на усій території ЄС. Запропонований закон про відновлення природи є ключовим кроком у запобіганні найгірших наслідків зміни клімату і втрати біорізноманіття, оскільки зосереджується на відновленні водно-болотних угідь ЄС, річок, лісів, лук, морських екосистем та міського середовища, а також біологічних видів, які там мешкають.

Водночас нові запропоновані правила щодо хімічних пестицидів скоротять використання пестицидів, зменшать вплив продовольчої системи ЄС на навколишнє середовище, захистять здоров'я та добробут громадян і сільськогосподарських працівників та допоможуть пом'якшити економічні втрати, викликані погіршенням стану ґрунтів і втратами запилювачів, спричиненими пестицидами.

До 2050 року
необхідно вжити заходів щодо всіх екосистем, які потребують відновлення
На 50%
скорочення використання пестицидів до 2030 року
Не менше 30%
земельних та морських територій, відповідно, будуть юридично захищені до 2030 року

Новий європейський Баухаус

Саме з огляду на потребу у низових і творчих спільних рішеннях щодо зміни клімату Голова фон дер Ляєн ініціювала у 2020 році Новий європейський Баухауз . Цей рух має зробити зелений перехід сталим та інклюзивним досвідом для громадян у їхньому повсякденному житті. Він засвідчує, що Європейська зелена угода - це більше, ніж пошук ефективних рішень щодо зміни клімату, які наснажують: йдеться про поліпшення життя людей за рахунок того, як ми проектуємо і будуємо наші будинки, селища і міста.

Щоб забезпечити громадський простір для спільноти, що дедалі зростає, Комісія започаткувала навесні 2022 року лабораторію Нового європейського Баухауса, а влітку - Фестиваль Нового Європейського Баухауза. Ця лабораторія підтримує згадану спільноту в тестуванні інструментів, рішень та політичних заходів, які сприятимуть трансформації на місцях.

Премія Нового європейського Баухауса
у 2022 році
18
переможці
4
різні категорії*

* Відновлення зв'язку з природою | Відновлення почуття приналежності | Пріоритетність місць і людей, які найбільше цього потребують | Формування екосистеми промисловості замкненого циклу та підтримка мислення життєвого циклу

Лідерство на світовій арені

В листопаді 2021 року, під час конференції ООН з питань зміни клімату (COP26), Європейський Союз наполіг на значному прогресі у імплементації Паризької угоди, гарантуючи, що глобальний наміри з обмеження глобального потепління до 1,5 °C залишилися в межах досяжності. Лідерство ЄС, високо інноваційного та індустріалізованого регіону, надихає інших наслідувати його приклад.

1 мільярд євро внеску під час конференції ООН з питань зміни клімату (COP26)

від Європейської комісії для захисту лісів світу

Понад 100 країн приєдналися до Глобального пакту зі скорочення метану -

ініціативи, започаткованої ЄС разом зі Сполученими Штатами та партнерами під час конференції ООН з питань зміни клімату (COP26)

Також у червні, під час 12-ї конференції міністрів Світової організації торгівлі, ЄС сприяв укладенню знакової угоди щодо боротьби зі шкідливими субсидіями в галузі рибальства в усьому світі. Ця угода заборонить субсидії для незаконного, необлікованого і неврегульованого рибальства та надмірного вилову рибних запасів. Щоб забезпечити це, ми оприлюднили наш новий Порядок денний міжнародного управління океанами.

Застереження: Інформація на цій сторінці востаннє була оновлена 31 серпня 2022 року

Прогрес в інших сферах

SOTEU footer green
Досягнення

про Комісію під головуванням п. фон дер Ляєн