Visų galimybių išnaudojimas
Atsižvelgdami į šiandienos demografinius iššūkius, turime įgalinti visus įvairių visuomenių narius ir išnaudoti visų jų potencialą. Visiems, turintiems tų pačių siekių, turi būti sudarytos vienodos galimybės. Tai vienas iš pagrindinių U. von der Leyen vadovaujamos Komisijos prioritetų. Be to, kurti lyčių lygybe grindžiamą pasaulį yra vienas iš pagrindinių tikslų, kurių siekiama ES išorės veiksmais.
Moterų ir vyrų lygybė – viena iš pagrindinių ES vertybių. Praėjus dešimčiai metų po to, kai Komisija pirmą kartą pateikė direktyvos, kuria siekiama gerinti lyčių pusiausvyrą bendrovių valdybose, pasiūlymą, U. von der Leyen vadovaujamai Komisijai įdėjus naujų pastangų teisėkūros institucijos pasiekė susitarimą. Be to, pagal programą „Europos horizontas“ pradėtas bandomasis projektas „Women TechEU“, kuriuo siekiama skatinti moteris tapti giliųjų technologijų srities lyderėmis.
Vienodas užmokestis už vienodą darbą
Vis dar neišspręsta diskriminacijos darbo užmokesčio srityje problema. Todėl Komisija 2021 m. kovo mėn. pateikė pasiūlymą dėl direktyvos, kuria siekiama stiprinti vienodo užmokesčio už vienodą darbą principo taikymą užtikrinant darbo užmokesčio skaidrumą ir nustatant vykdymo užtikrinimo mechanizmus.
Pernelyg daug moterų Europos Sąjungoje tebepatiria baisią smurto dėl lyties realybę. 2022 m. kovo mėn. Komisija pasiūlė ES masto taisykles, kuriomis siekiama nutraukti smurtą dėl lyties prieš moteris ir smurtą šeimoje. Siūloma direktyva bus kriminalizuotas seksualinis prievartavimas (juo bus laikomas seksas be sutikimo) ir moters lyties organų žalojimas. Ja bus kriminalizuotas ir kibernetinis smurtas dėl biologinės ar socialinės lyties.
Įtraukios visuomenės kūrimas
Europos Komisija yra įsipareigojusi kurti pliuralistinę, lyčių lygybe grindžiamą ir įtraukią visuomenę, kurioje LGBTIQ+ asmenims, mažumoms ar neįgaliesiems būtų taikomos vienodos sąlygos. Speciali Lygybės darbo grupė siekia integruoti lygybės aspektą į visas politikos sritis. Drauge su valstybėmis narėmis Komisija siekia, kad būtų parengti, priimti ir įgyvendinti nacionaliniai LGBTIQ+ asmenų lygybės užtikrinimo ir kovos su rasizmu veiksmų planai. Kaip Sutarčių sergėtoja, Komisija nedvejodama inicijuoja pagrindinių teisių pažeidimų nagrinėjimo procedūras, pavyzdžiui, pradėjo jas dėl pažeidimų, nukreiptų prieš LGBTIQ+ bendruomenę Lenkijoje ir Vengrijoje.
- 2021 m. spalio mėn.Kova su antisemitizmu
ES kovos su antisemitizmu ir žydų gyvenimo puoselėjimo strategijoje nustatomos priemonės, kuriomis siekiama ne tik sustiprinti kovą su visų formų antisemitizmu, bet ir – pirmą kartą istorijoje – populiarinti žydų paveldą bei kultūrą ir kovoti su antisemitizmu už ES ribų. Valstybės narės dabar rengia nacionalinius veiksmų planus. Jie bus baigti iki 2022 m. pabaigos.
- 2021 m. gruodžio mėn.Neapykantos kalbos ir neapykantos nusikaltimų kriminalizavimas
Komisija žengė pirmuosius žingsnius, kad į ES nusikaltimų sąrašą būtų įtraukta neapykantos kalba ir neapykantos nusikaltimai.
- 2022 m. kovas ir balandisLGBTIQ+ asmenų lygybės užtikrinimo ir kovos su rasizmu veiksmų planų įgyvendinimas
Komisija parengė nacionalinių kovos su rasizmu planų ir LGBTIQ+ asmenų lygybės užtikrinimo planų rengimo, priėmimo ir įgyvendinimo gaires.
2022 m. balandžio mėn. pirmą kartą įteikti Europos įtraukties ir įvairovės sostinių apdovanojimai, kuriais pripažįstamas Europos miestelių, miestų ir regionų darbas, nuveiktas skatinant įtrauktį ir kuriant visuomenę be diskriminacijos ir neapykantos.
Neįgaliųjų platforma suteikia galimybę atitinkamiems suinteresuotiesiems subjektams dalytis patirtimi ir gerosios praktikos pavyzdžiais, mokytis vieniems iš kitų ir bendradarbiauti.
Anna Ohnweiler – viena iš kovos su antisemitizmu, rasizmu ir mizoginija iniciatyvos „Omas gegen rechts“ („Močiutės prieš ekstremizmą“) sumanytojų.
Parama vaikams ES
Kova su seksualine prievarta prieš vaikus
- 2022 m. gegužės mėn. Komisija pateikė naujų ES teisės aktų, kuriais siekiama užkirsti kelią seksualinei prievartai prieš vaikus internete ir su ja kovoti, pasiūlymą. Pagal siūlomas ES taisykles paslaugų teikėjai privalės aptikti seksualinės prievartos prieš vaikus medžiagą, apie ją pranešti ir ją šalinti.
- Naujas nepriklausomas ES kovos su seksualine prievarta prieš vaikus centras glaudžiai bendradarbiaudamas su nacionalinėmis teisėsaugos institucijomis, Europos Sąjungos teisėsaugos bendradarbiavimo agentūra ir paramos grupėmis, sieks gelbėti ir įgalinti prievartą patyrusius vaikus, o nusikaltėlius patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Vaikams geresnis internetas
- 2022 m. Komisija priėmė naują Europos strategiją dėl vaikams geresnio interneto.
- Be to, įsigaliojo teroristinio turinio internete šalinimo taisyklės.
- Europos vaiko garantijų sistema suteikia valstybėms narėms gairių ir priemonių, kaip padėti vaikams, kuriems reikia pagalbos, – užtikrinti galimybę mokytis, dalyvauti užklasinėje veikloje, sveikai maitintis mokykloje ir naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.
- 2022 m. Komisija padėjo 10 valstybių narių padidinti jų švietimo sistemų įtraukumą, teikdama paramą neįgalių arba iš migrantų ar pažeidžiamų šeimų kilusių vaikų įtraukčiai užtikrinti.
- Nuo karo Ukrainoje pradžios ieškoti prieglobsčio į Europos Sąjungą atvyko daugiau kaip 2 milijonai Ukrainos vaikų. Šie vaikai turi tokias pačias teises ir yra taip pat apsaugoti kaip ir ES pilietybę turintys vaikai. Buvo džiugu matyti šiltą jų priėmimą įvairių valstybių narių mokyklose.
Stokholme augęs kurčnebylys bulgaras Kirilas Slavovas padeda kurčnebyliams ukrainiečiams pabėgti nuo karo ir pradėti naują gyvenimą Sofijoje. Jis jiems vertėjauja į tarptautinę gestų kalbą ir padeda susirasti darbą.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. Duomenys šiame puslapyje paskutinį kartą atnaujinti 2022 m. rugpjūčio 31 d.